منوی دسته بندی
خرید زغال

معرفی بهترین زغال برای قلیان

قابلیت گرم و روشن ماندن به صورت طولانی برای زغال مخصوص قلیان

معرفی بهترین زغال برای قلیان

یکی از شایع‌ترین کاربردهای زغال استفاده برای قلیان  است.   اگر شما نیز به صورت مداوم از قلیان استفاده می‌کنید و یا برای سفره خانه و قلیان سراهای خود به دنبال بهترین زغال برای قلیان هستید، توصیه می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

در این مقاله اطلاعات مفیدی در زمینه مناسب‌ترین زغال برای قلیان در اختیارتان می‌‌گذاریم. برای آگاهی بیشتر نسبت به کیفیت و مرغوبیت زغال لازم است که به مطالب زیر دقت داشته باشید.

خرید مناسب‌ترین زغال برای استفاده از قلیان

راهنمای خرید بهترین زغال برای قلیان

معمولا افرادی که به صورت شخصی و در منازل خود از قلیان استفاده می‌کنند همواره به دنبال مناسب‌ترین زغال برای قلیان هستند .از طرف افرادی که دارای قلیان سراها و کافه‌های سنتی هستند نیز،  به دنبال خرید بهترین زغال با کیفیت برای قلیان هستند.

برای خرید بهترین زغال برای قلیان لازم است که به فاکتورها و نکات مهمی دقت داشته باشید. این نکات عبارت‌اند از :

 ۱. تولید کمترین خاکستر ممکن؛

زغالی که برای قلیان خریداری می‌کنید باید کمترین میزان خاکستر را تولید کند. برخی از افراد از این زغال در فضاهای بسته و سرپوشیده استفاده می‌کنند و اگر خاکستر زیادی از آن برجای بماند محیط را آلوده کرده و برای استفاده مناسب نیست.

قابلیت گرم و روشن ماندن به صورت طولانی برای زغال مخصوص قلیان

۲. دود نکردن زغال؛

به جرئت می توانیم بگوییم که بهترین زغال برای قلیان زغالی است که به هیچ عنوان  دود تولید نکرده و از خود بوی نامطبوعی ایجاد نکند.

۳. استفاده از زغا‌های طعم‌دار؛

در حال حاضر زغال‌های طعم‌دار متعددی در بازار وجود دارند که برای مصرف قلیان به شدت مناسب هستند. این زغال‌ها نه دود کرده و نه طعم قلیان را تغییر می‌دهند و همچنین به هیچ عنوان بوی نامطبوعی ایجاد نمی‌کنند.

۴. قیمت مناسب؛

 زغالی که برای استفاده قلیان خریداری می‌کنید باید کاملاً مقرون به صرفه بوده و قیمت مناسبی داشته باشند. توصیه می‌کنیم که همواره برای خرید مناسب‌ترین زغال برای قلیان به برند زغال و کارخانه تولید آن نهایت دقت را داشته باشید، تا بهترین کیفیت زغال را خریداری کنید.

۵. خرید زغال فشرده؛

یکی از بهترین مدل زغال‌ها برای استفاده قلیان،  زغال فشرده که از خرده ریزه.های چوب و مواد دور ریز ی که به طبیعت صدمه وارد نمی‌کنند،  درست شده است.  زغال معمولاً از خاک اره، پوست گردو و خاکه زغال درست شده است و هیچ گونه آسیبی به طبیعت وارد نمی‌کند.

 از طرفی به جرأت می‌توانبم بگوییم که مقرون به صرفه‌ترین زغال برای استفاده قلیان زغال فشرده است. از این زغا علاوه بر استفاده جهت قلیان، برای گریل و کباب روی منقل نیز استفاده می‌کنند.

معرفی بهترین زغال برای قلیان

در حال حاضر زغال‌های متعددی وجود دارند که برای استفاده از قلیان کاربرد داشته و به شدت به فروش می‌رسند. از جمله مهم‌ترین و بهترین زغال برای قلیان می‌توانیم  به موارد زیر اشاره کنیم:

۱. زغال سریع؛

از جمله مهم‌ترین و باکیفیت‌ترین زغال برای قلیان می‌توانیم به زغال سریع اشاره کنیم،  این زغال شبیه به دیسک‌های کوچک و سیاه است. زغال سریع به گونه ای ساخته شده است که روی آن روکش‌های شیمیایی وجود داشته و در سریع‌ترین زمان ممکن  حرارت را به خود جذب کرده و گرم می‌شوند. از این زغال که بو و طعم مناسبی دارد برای  قلیان استفاده می‌کنند و همچنین لازم به ذکر است که هیچ گونه جرقه‌ای از خود تولید نمی‌کند و رنگ آن از سیاه به نارنجی و قرمزی در اثر گرما تبدیل می‌شود.

۲. زغال نقره‌ای؛

از دیگر زغال‌های مناسب برای قلیان می‌توانیم به زغال نقره اشاره کنیم که به شدت سریع و طبیعی است و شکل ظاهری آن شبیه مربع‌های کوچک است که روی آن‌ها با نقره پوشیده شده است.

 این این زغال منحصر به فرد قابلیت این را دارد که با حرارت یک فندک معمولی روشن شود و آسیب بسیار زیادی به طبیعت وارد نمی‌کند. همچنین لازم به ذکر است که بو و طعم خاصی ایجاد نکرده و می‌توانید از آن در منازل خود نیز استفاده کنید و از بابت دود و خاکستر هیچ گونه نگرانی نداشته باشید.

۳. استفاده از زغال نارگیل؛

زغال نارگیل بهترین زغال برای قلیان محسوب می‌شود و برای تولید این زغال هیچ گونه درختی قطع نشده و از پوست نارگیل ساخته شده است.

 شکل ظاهری این زغال به شکل مکعب مسطح بوده و به صورت طولانی مدت گرم و روشن باقی می‌ماند این زغال نیز مانند سایر  زغال‌های معرفی شده بدون  بو و طعم بوده  و می‌توانید آن را به کمک یک فندک ساده گرم کرده و از آن استفاده نمایید.

۴. زغال طبیعی؛

زغال طبیعی به زغالی گفته می‌شود که از چوب به دست آمده است و معمولاً از چوب درخت مرکباتی مانند لیمو، پرتقال و یا چوب درخت بامبو درست شده است. ابعاد زغال طبیعی نسبت به زغال‌هایی که در موارد قبلی به آن اشاره کردیم بزرگ‌تر بوده و از این زغال‌ها نیز می‌توانید برای قلیان استفاده نمایید.

لازم به ذکر است که زغال طبیعی هیچ گونه تاثیر نامناسبی به روی طعم و بوی تنباکوی قلیان ندارد. این زغال با کیفیت بدون هیچ گونه مواد شیمیایی بوده و برای سلامتی انسان ضرری ندارد. زغال‌های طبیعی طعم‌های متعددی داشته و آسیب‌زا نیستند.

جمع بندی و سخن پایانی

 یکی از مهم‌ترین مواردی که امروزه به شدت به فروش می‌رسد زغال است و معمولاً افراد برای خرید بهترین زغال برای قلیان به سوپرمارکت‌های در دسترس خوب مراجعه می‌کنند.

 ما در این مقاله برایتان گفتیم که باکیفیت‌ترین زغال برای قلیان باید چه ویژگی‌های منحصر به فرد داشته باشد که بتوانید از آن،  برای قلیان استفاده کنید‌، باید چگونه باشد؟ حال با آگاهی  کامل می‌توانید برای خرید مناسب‌ترین زغال برای قلیان اقدام کنید.

زغال میرزا وب‌سایت
سعید غلامی کارافرین نمونه سال 98 لنگرود با بیش از 5 سال تجربه در راستای تولید و بسته بندی انواع زغال کبابی و مجلسی و بامبو و قلیان و ... در خدمت شما هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.